Ręczne księgowanie płatności może okazać się pracochłonnym zadaniem. W związku z tym warto skorzystać z funkcji importu płatności, która skróci ten czas do minimum, pozwalając na wprowadzenie danych z przelewów za pomocą jednego pliku.

W tym celu należy w pierwszej kolejności wyeksportować plik z historią płatności ze swojego banku w formacie CSV lub MT940.

Plik z listą wpłat od rodziców importujemy, przechodząc do modułu Finanse > Import płatności, a następnie klikając 'Wybierz plik'.

Ważne! Import płatności nie jest możliwy w przypadku osobnych kont rozliczeniowych na posiłki i czesne.

Po wgraniu pliku wyświetli się lista zaimportowanych płatności. W przypadku pierwszego importu, system automatycznie przypisze przelewy do poszczególnych dzieci tylko wtedy, gdy zastosujemy unikalny tytuł przelewów dla rodziców. Natomiast z każdym kolejnym importem, system będzie rozpoznawał płatności także na podstawie takich danych jak numer konta bankowego czy adres nadawcy.

Jeżeli uznamy, że system niewłaściwie przyporządkował płatność, z łatwością możemy zmienić przypisane dziecko i wprowadzić nowe za pomocą komunikatu 'Zmień'.

Możemy również odznaczyć płatności, które w ogóle nie dotyczą naszej placówki. Wówczas aplikacja nie uwzględni ich podczas importu.

Po dokonaniu potrzebnych zmian, klikamy 'Zatwierdź powyższe płatności'.

Wynik importu płatności możemy zobaczyć w module Finanse > Rozliczenia. Natomiast w zakładce 'Wpłaty' możemy zweryfikować płatności zaimportowane do aplikacji.

Zobacz także:

Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?