System INSO umożliwia obsługę płatności dokonywanych przez rodziców.

Aby odpowiednio skonfigurować ten proces, należy przejść do modułu Finanse > Ustawienia rozliczeń oraz wybrać zakładkę 'Płatności i numery kont bankowych'.

Na początku należy określić to, czy chcemy włączyć indywidualne numery kont bankowych.

Następnie aplikacja poprosi o podanie podstawowych danych do przelewu. Ważne także będzie określenie terminu płatności, do którego rodzice powinni uregulować swoje zobowiązanie w danym miesiącu.

Uwaga! Jeżeli placówka włączy powiadomienia o nieuregulowanej płatności dla rodziców, taka wiadomość zostanie wysłana w następnym dniu po wpisanym terminie płatności.

PRZYKŁAD

Termin płatności ustawiono na 20 dzień miesiąca, a więc jeśli rodzic nie ureguluje płatności do tego dnia, otrzyma powiadomienie przypominające w następnym dniu.

Unikalny tytuł przelewu

Aplikacja może także wygenerować unikalny tytuł przelewu dla rodziców.

Po wybraniu tej opcji, rodzic może wprowadzić w tytule wykonywanego przelewu wygenerowany identyfikator. Ta opcja jest przydatna, jeżeli placówka korzysta z importu płatności, ponieważ unikalny tytuł posłuży do rozpoznania płatności i przypisania jej automatycznie do konkretnego dziecka.

Płatność online

Bardzo ważnym krokiem jest określenie, czy rodzic będzie miał dostęp do płatności internetowych (online), co pozwoli mu na szybkie opłacenie rachunku jednym kliknięciem bezpośrednio z aplikacji. Dzięki temu płatność zostanie zaksięgowana automatycznie, bez konieczności wprowadzania jej ręcznie.

Jeżeli placówka korzysta z pakietu pozwalającego na automatyczne księgowanie wpłat, bez prowizji dla rodziców, należy ustawić płatności internetowe jako jedyną formę płatności.

Istnieje również możliwość ustawienia innych numerów kont dla opłat za czesne oraz za posiłki.

Ważne! W momencie kiedy wprowadzimy dwa różne numery kont, rodzic dokonując płatności, będzie miał wyszczególnione osobne rachunki do zapłaty.

Zobacz także:

Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?