Tablica ogłoszeń jest jednym z narzędzi służącym do komunikacji z rodzicami. Może zastąpić klasyczną tablicę korkową w placówce. Z jej pomocą możemy udostępniać ważne informacje, zdjęcia, pliki oraz filmy. Dzięki Tablicy ogłoszeń rodzice na bieżąco mogą śledzić przebieg życia placówki oraz w każdym momencie mogą wrócić do poprzednich wydarzeń.

Aby dodać ogłoszenie należy przejść do modułu Tablica ogłoszeń, następnie kliknąć Dodaj ogłoszenie+.

W kolejnym etapie wybieramy do kogo chcemy wysłać ogłoszenie. Mamy możliwość wysłania ogłoszenia do wszystkich lub kilku wybranych placówek, grup.

Automatycznie jest zaznaczona opcja "Wyślij powiadomienia do rodziców". Jeżeli nie chcemy by rodzice otrzymali powiadomienie należy ją odznaczyć.

Powiadomienie wysyłane jest w formie wiadomości push oraz wiadomości mailowej.

Uzupełniamy opcjonalnie tytuł, treść, załączamy pliki i publikujemy.

Treść wiadomości może być odpowiednio formatowana, np. poprzez pogrubienie, podkreślenie, czy zmiana koloru czcionki. Dodatkowo mamy do wyboru kilka rodzajów nagłówka.

Jeśli ogłoszenie, które właśnie dodaliśmy powinno być wyróżnione, należy przypiąć je na górze Tablicy, wówczas widoczny jest tytuł przypiętego ogłoszenia.

Po publikacji ogłoszenia istnieje możliwość dodawania komentarzy przez rodziców. Widoczna jest również informacja, kto wyświetlił ogłoszenie oraz kto je polubił.

Ogłoszenie traktowane jest jako wyświetlone w momencie, kiedy rodzic kliknie w konkretne ogłoszenie.

Ważne!

Jeżeli nie chcesz udostępnić opcji komentowania dla rodziców, przejdź do Ustawień aplikacji.

Następnie przejść do sekcji Tablica ogłoszeń.

Jeżeli chcesz wysłać wiadomość grupową do wybranych rodziców, sprawdź funkcję:

Sprawdź, jak wygląda tablica ogłoszeń w aplikacji rodzica:

Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?