Wiemy jak dużo czasu może zajmować wprowadzenie każdego dziecka z osobna do naszej aplikacji, dlatego przygotowaliśmy specjalny moduł, dzięki któremu wprowadzenie danych do systemu pozwoli zaoszczędzić sporo czasu.

Zanim przejdziemy do importu danych dzieci, w pierwszej kolejności należy uzupełnić dane placówki, wprowadzić grupy, skonfigurować ustawienia rozliczeń oraz dodać diety. Skorzystaj z przewodnika po konfiguracji aplikacji.

Gdy placówka jest odpowiednio skonfigurowana, możemy przejść do importu danych dzieci. W tym calu należy przejść do modułu Placówka > Dzieci, a następnie Lista dzieci > Operacje > Importuj dzieci.

Po wybraniu opcji 'Importuj dzieci' pojawi się krótka instrukcja tego procesu - należy pobrać dostępny wzór pliku XLSX (Excel) i uzupełnić go danymi dzieci.

Wskazówka! Jeżeli obawiasz się czy dane dzieci zostaną odpowiednio zaimportowane do placówki lub chcesz sprawdzić tę funkcję możesz dokonać tego w następujący sposób: uzupełnij plik danymi jednego dziecka i dokonaj importu, jeżeli wszystko się zgadza dodaj nowy plik z danymi pozostałych dzieci.

W pobranym szablonie pamiętaj o zachowaniu kolejności kolumn.

Kolumny: nazwisko, imię oraz grupa są wymagane, natomiast pozostałe możesz uzupełnić według potrzeb, nawet po zaimportowaniu danych dziecka do aplikacji.

Ważne! Daty wprowadź w formacie yyyy-mm-dd.

PRZYKŁAD

Poniżej umieszczono przykładowy plik, który uzupełniono danymi dzieci w prawidłowy sposób:

Po uzupełnieniu i zapisaniu pliku XLSX, należy go zaimportować za pomocą przycisku 'Dodaj plik'. Wybieramy uzupełniony plik z danymi, a następnie zatwierdzamy operację przyciskiem 'Importuj dzieci'. W celu potwierdzenia otrzymamy komunikat informujący o ilości zaimportowanych dzieci.

Po zaimportowaniu danych dzieci do aplikacji możemy założyć konta rodzica.

Zobacz również:

Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?