Konto rodzica jest potrzebne do tego, aby rodzic mógł zgłaszać nieobecności dziecka, opłacać należności za pobyt w placówce i komunikować się z wychowawcami.

Jeżeli rodzic ma już utworzone konto, widoczne będzie ono w zakładce Osoby kontaktowe w profilu dziecka.

Natomiast jeżeli konto rodzica nie zostało jeszcze założone można założyć na trzy sposoby.

Pierwszy sposób

Jednym z najczęściej wybieranych jest dodanie konta rodzica z poziomu profilu dziecka. Najpierw kliknij w moduł Placówka, następnie w Listę dzieci, wybierz dziecko, do którego chcesz przypisać konto rodzica. Pojawi się główny profil dziecka z wszystkimi podstawowymi informacjami. Następnie należy kliknąć w przycisk Dodaj konto rodzica.

Po kliknięciu w ikonę pojawi się komunikat, aby wpisać imię i nazwisko rodzica oraz adres e-mail.

Po uzupełnieniu danych kliknij Załóż konto. Na podany adres mailowy rodzica zostaje wysłany link do zalogowania.

Drugi sposób

Inną możliwością jest dodanie konta rodzica przy zakładaniu profilu dziecka.

Na początek należy przejść do modułu Placówka, następnie Lista dzieci. Aby dodać nowe dziecko do placówki należy kliknąć Dodaj+.

Nastąpi przejście do formularza służącego do utworzenia nowego profilu dziecka. Wypełnij wszystkie potrzebne dane, tj. imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, pokrewieństwo (rodzic) oraz adres zamieszkania. W sekcji osoby kontaktowe istnieje możliwość wprowadzenia danych rodziców wraz z jednoczesnym założeniem konta rodzica na podany adres e-mail.

Po uzupełnieniu wszystkich informacji Zapisz i gotowe! Na podany adres e-mail zostanie przesłany link aktywacyjny, służący do zalogowania się do aplikacji przez rodzica.

Trzeci sposób

Ostatnia metoda polega na wygenerowaniu kodu, dzięki któremu rodzic sam założy konto rodzica rejestrując się na naszej stronie https://app.inso.pl/register.

W tym celu należy wyszukać dziecko dla którego rodzica ma zostać założone konto oraz poprzez zakładkę Osoby kontaktowe, w sekcji Konta rodziców wybrać Pokaż kod do założenia konta.

Pojawi się wygenerowany kod przypisany do dziecka.

Należy ten kod wyeksportować do pliku i przesłać rodzicowi.

Możesz również zbiorowo pobrać kody dostępu dla wszystkich dzieci wchodząc w moduł Placówka, następnie Konta rodziców. U góry obok nazwy modułu widnieje ikona Operacje***, kliknij i pobierz kody do założenia kont.

Zostaną wyeksportowane kody, które musisz przekazać rodzicom, zebrane w postaci jednego pliku.

Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?